2010-10-10

Vintage Photos

Vintage Photos: "
(fot. Hansel Mieth)

Misogynist Monkey


(fot. Larry Burrows)

Wojna w Wietnamie. Dowódca Farley powrócił do bazy z nieudanej próby uratowania pilota zestrzelonego helikoptera. Po powrocie do domu w 1966 nie był w stanie podjąć żadnej pracy; dwukrotnie ożenił się - żaden ze związków nie przetrwał.

(fot. Mark Shaw)

Don Kichot - Pablo Picasso i Piękna Sancho Pansa.

(fot. David Seymour)

W roku 1948 lekarze poprosili Tereskę - ocalałe z pożogi II wojny światowej dziecko- żeby narysowała jak wyobraża sobie swój dom. Rezultat uwiecznił na zdjęciu fotograf - strach, przerażenie, chaos, trauma.

(fot. Bill Beall)

Dla kontrastu inne zdjęcie. Lata 50-te. Waszyngtoński oficer policji Maurice Cullinane podczas parady w Chinatown ostrzega małego chłopczyka, żeby nie podchodził zbyt blisko przechodzących tłumów. Zdjęcie w 1974 roku zdobyło Pulitzera, a oficer Cullinane został szefem waszyngtońskiej policji.

(fot. Don Cravens)

Elvis Presley - człowiek, który sprzedał ponad 500 milionów płyt - był w czasach swojej młodości zwykłym chłopakiem. Tu - na badaniach lekarskich podczas poboru do wojska w 1958 roku.

(fot. John Baryson)

Ernest Hemingway bardzo lubił spędzać swój wolny czas w górach w stanie Idaho. Energia i humor mu jak widać dopisywały - no! który z chłopaków idąc drogą nie lubił pokopać sobie jakiejś puszki czy kamyka. Dwa lata później, mając 61 lat popełnia samobójstwo.

(fot. John Dominis)

Przez kilka lat fotograf pracował w Afryce fotografując wielkie koty. To zdjęcie - walka leoparda z pawianem - zrobił na pustyni Kalahari. Co za dynamika?

(fot. Masasachusetts General Hospital)

Badają Alberta. W 1951 w Princeton poproszono Alberta Einsteina żeby poddał się badaniom fal mózgowych. Próbowano w ten sposób pojąć jego geniusz.

(fot. Clay Peterson)

Salinas, Kalifornia - betonowanie to trudna szkoła.

(fot. Bjorn Larsson)

Deszczowy dzień w Szwecji. Czasami przydaje się umiejętność lewitowania.

(all photos by 'Life' magazine)
"
  • mufosz
  • +