2011-03-24

Chet Baker i Waldeck - krótka długa historia

Warto obserwować wyobraźnię współczesnych twórców muzyki i porównywać ich dokonania z utworami, na których one bazują. Tym razem kolej najwspanialszego moim zdaniem w historii muzyki trębacza i przy okazji wokalistę - Chet'a Baker'a . Ten genialny człowiek nagrał dziesiątki płyt i wystąpił miliony razy, za każdym razem tworząc coś niesamowicie wciągającego. Mógłbym pisać o nim godzinami, ale to przecież tylko krótka historia a płyt, na których się pojawił jest około 220 :]Jego utwór "This is always", w którym zarówno gra na swej trąbce, jak i śpiewa mrucząc prosto z serca, został wykorzystany przez austriacką formację Waldeck, która należy do wybitnych twórców z dziedziny downtempo i chilloutu. Utwór ten został nagrany w Los Angeles 28 lutego 1955 r. i zamieszczony na absolutnie doskonałym albumie "My Funny Valentine", który jest zdecydowanie pozycją obowiązkowa w historii muzyki!

Waldeck natomiast, wykorzystał "conieco" wokalu  Cheta i wyprodukował również, bardzo dobry utwór, dodatkowo z dość zabawnym teledyskiem. Ten utwór to "This isn't maybe" z 2000 r. 
Proponuję na początek właśnie Waldeck'a, by potem odpłynąć wraz z Chet'em do krainy miłości i piękna :]

Waldeck (2000) :

Chet Baker (1955):a tak na dłuższą chwilę marzeń "My funny Valentine", czyli tytułowa pozycja ze znakomitego albumu, choć dla odmiany w wersji live z 1959 roku ...

Linki:
Chet Baker: http://www.discogs.com/artist/Chet+Baker
Historia "My funny valentine" : http://songbook1.wordpress.com/pp/fx/features-2-older-2/1937-2/my-funny-valentine/
Waldeck: http://www.discogs.com/artist/Waldeck


/M

  • mufosz
  • +